06 / Червень, 2018

6 червня 2018 року на засіданні Уряду під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання освітнього омбудсмена». Нею в Україні запроваджують посаду освітнього омбудсмена, як це передбачено статтею 73 Закону України «Про освіту». Серед його завдань ‒ гарантувати забезпечення прав осіб на здобуття якісної та доступної освіти, відновлювати порушені права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, розглядати скарги щодо порушених прав у сфері освіти.

Крім того, Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 p. № 1045», якою затвердив у новій редакції Положення про щорічне оцінювання рівня фізичної підготовки населення. Відтепер, окрім інших установ та закладів, у кожному закладі загальної середньої освіти здійснюватиметься щорічне оцінювання фізичної підготовленості учнів. Такі заходи запроваджуються з метою покращення здоровʼя населення.

Також під час засідання Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич порушила проблему інтенсивного будівництва в містах та відсутності достатньої мережі закладів освіти. Це призводить до перенавантаження, зокрема, шкіл та переведення їх у роботу в дві зміни, що негативно впливає на якість освіти.

Премʼєр-міністр України Володимир Гройсман на це зауважив: «Я хочу сказати абсолютно відверто: Лілія Михайлівна права. Я про це говорив не один раз і на зустрічі з Асоціацією міст України. Органи місцевого самоврядування віддають території під забудову в догоду тим, хто будує. Тобто будують просто житло, продають квадратні метри, заробляють на цьому кошти. Я не проти! Але забувають побудувати нормальний паркінг, садок, школу, амбулаторію. А потім відбувається те, що люди залишаються без послуг, але придбали вже житло. Й, крім того, зростає навантаження на ту інфраструктуру, що була побудована 10-20-30 років тому... Тут питання відповідальності місцевої влади. Треба запитати у кожного голови персонально, чому будинки будуються, а садочки та школи ні. Я нікого не хочу звинувачувати, але це повноваження місцевої влади, яка затверджує проект будівництва».

Позицію Асоціації міст України на Уряді сьогодні представляє директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)