28 / Грудень, 2016

 

Сьогодні Кабінет Міністрів України визначив розмір академічних стипендій з 2017 року, мінімальна від яких складе 1,1 тисяч гривен, максимальна - 2,36 тисячі.

Це рішення було прийняте на засіданні Уряду, передає Інтерфакс-Україна.

Як зауважив заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, студенти отримуватимуть стипендію, виходячи з рейтингу, який формуватиметься відповідно до їхньої успішності. Проте, як він підкреслив, роль гратимуть і інші чинники. Так, тепер мінімальна стипендія з 2017 року складатиме 1,1 тис. грн, підвищена - 1,6 тис. грн. Також для окремих важливих спеціальностей розміри стипендій будуть підвищені: вчителі математики, інформатики, природних наук, деяких інженерних спеціальностей (гірська і нафтогазова справа) - 1,4 тис. грн., а підвищена -2,36 тис. грн.

Ковтунець додав, що надалі в цю систему можна є ввести принцип позитивної дискримінації відносно студентів із інвалідністю. Планується, що їм будуть додавати додаткові бали для заняття найбільш високих місць у рейтингу, що сприятиме підвищенню їхніх шансів на одержання академічної стипендії.

Рішення прийняте за умови доопрацювання з заінтересованими відомствами.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)