27 / Грудень, 2022
23 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1429 «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам». Цією постановою удосконалено механізм постачання природного газу бюджетним установам та іншим суб’єктам, на балансі яких перебувають гуртожитки та інші житлові будівлі, у яких постійно або тимчасово проживають побутові споживачі. Проєкт акту надходив на погодження до Аасоціації міст України, окремі пропозиції до нього були враховані.
 
Відтак, постанова передбачає, що перелік суб’єктів (в тому числі бюджетних установ), які отримують природний газ за ціною 16 390 грн з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу доповнено закладами охорони здоров’я державної власності (казенні підприємства та державні установи тощо), закладами охорони здоров’я комунальної власності.
Передбачено також, що у разі здійснення виробництва бюджетною установою теплової енергії для потреб населення, постачання природного газу їй здійснюється у відповідних обсягах за ціною 7420 грн з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу.
 
Окрім того, змінами передбачається, що ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” з 1 листопада 2022 р. по 31 березня 2023 р. включно постачає природний газ підприємствам, установам та організаціям, на балансі яких перебувають гуртожитки (та/або інші житлові будівлі, у яких постійно або тимчасово проживають побутові споживачі), в обсягах та для цілей забезпечення природним газом побутових споживачів таких гуртожитків (та/або житлових будівель) за ціною 7 420 грн з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу.
 
Асоціація міст України звертає увагу, що пункт 2 постанови передбачає необхідність застосовування її норм з 1 листопада 2022 року.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)