23 / Квітень, 2021
21 квітня Уряд затвердив Порядок та умови надання коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з COVID-19 та її наслідками у закладах загальної середньої освіти. Постановою здійснено й розподіл передбачених на такі цілі коштів у розмірі 1 млрд грн.
Субвенція спрямовується на придбання:
1) ноутбуків для педагогічних працівників комунальних закладів загальної середньої освіти – в обсязі 980 млн грн;
2) засобів захисту, необхідних для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році – в обсязі 20 млн грн.
Придбання ноутбуків та засобів захисту здійснюється шляхом централізованої закупівлі обласними та Київською міською держадміністраціями.
Використання субвенції на придбання ноутбуків здійснюється на засадах співфінансування:
для обласних бюджетів, бюджету м. Києва та бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 р. становила понад 40 000 осіб:
  • не більш як 70 відсотків — за рахунок субвенції та не менш як 30 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів;
для бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 р. становила менш як 40 000 осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад:
  • не більш як 90 відсотків — за рахунок субвенції та не менш як 10 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів;
для закладів, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення:
  • не більш як 95 відсотків — за рахунок субвенції та не менш як 5 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Придбані ноутбуки закріплюються за навчальними кабінетами відповідних закладів загальної середньої освіти та використовуються виключно для організації освітнього процесу в цьому закладі. У разі встановлення карантинних обмежень і переходу на дистанційне навчання за наказом керівника закладу освіти ноутбуки, з метою належної організації освітнього процесу, можуть надаватися у користування педагогічним працівникам.
Для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій ЗНО здійснюватиметься придбання:
  • дезінфікуючих засобів для обробки рук і шкіри для учасників зовнішнього незалежного оцінювання, інструкторів, старших інструкторів, чергових, відповідальних за пункт тестування та медичних працівників;
  • дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь пунктів тестування;
  • халатів ізоляційних медичних одноразових та захисних щитків для інструкторів, старших інструкторів, чергових, відповідальних за пункт тестування та медичних працівників.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)