22 / Липень, 2020
22 липня Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюватиметься зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Відповідний рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження. «Усі критерії розроблені на основі нашого досвіду та досвіду західних партнерів. «Зелена зона» не означає повне зняття карантину», — підкреслив він.
Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:
- у громадських будівлях обов'язковим є носіння маски або респіратора;
- проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
- кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;
- пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.
Відповідно до постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
- середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;
- показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.
У залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи. Дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року.
На сьогодні перехід областей до наступного етапу карантину, що передбачає послаблення карантинних обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям. Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, і відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні.
Згідно з Постановою Кабміну від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними Постановою КМ від 17.06.2020 № 500), на території регіонів із значним поширенням COVID-19 запроваджується посилення протиепідемічних заходів.
Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, у якому наявна одна з таких ознак:
-
завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
-
середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів;
-
коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%, який обраховується за формулою:
-
показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%, який обраховується за формулою:
Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 000 населення сумарно за останні сім днів.
Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я.
У разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про посилення протиепідемічних заходів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні. Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в регіоні із значним поширенням COVID-19 кожних три дні аналізує епідемічну ситуацію в регіоні, розглядає питання посилення протиепідемічних заходів.
Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути відмінено не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.
Епідемічна ситуація станом на 22 липня 2020 року:
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 липня в Україні зафіксовано 829 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.Загалом в Україні 60 995 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1534 летальні, 33 172 пацієнти одужало. Проведено 907 360 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужало 973 пацієнти.З числа тих, хто захворів 57,6% становлять жінки. За віковою структурою від 50 до 69 років 56% з тих, хто на сьогодні захворів, має супутні захворювання. А з числа тих, хто не має супутніх захворювань, на сьогодні хворіють більш ніж 60% особи від 30 до 59 років.
Звертаємо увагу органів місцевого самоврядування на ці цифри та закликаємо виважено підходити до проведення масових заходів, переглянути на період дії карантину (у разі необхідності) режим роботи.
Захиститися від вірусних інфекцій можна наступним чином:
-
Зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям.
-
Повноцінно харчуватися, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
-
У разі появи перших симптомів ГРВІ потрібно невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.
-
Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.
-
Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
-
Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ.
-
З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
-
Термічно обробляти продукти.
-
Не їсти сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.
-
Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота.
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Галузь: