22 / Червень, 2020
Кабінет Міністрів України напередодні Дня медичного працівника прийняв постанову, якою передбачено дофінансування медичної галузі на 4,5 млрд грн. Так, частина коштів піде на забезпечення фінансування медичних закладів, частина - на екстрену медицину, а частина - на нові тарифи. Про це заявив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на брифінгу після засідання Уряду 19 червня. "За нашими розрахунками, близько 2 млрд 330 млн грн - фактично антикризовий пакет, який піде на те, щоб дофінансувати медичні заклади. Для того, щоб не допустити закриття закладів, а медпрацівники отримували зарплату. Також частина коштів піде на екстрену медичну допомогу - 1 млрд 260 млн гривень", - наголосив Міністр.
Рішенням Уряду передбачається, що тариф гострого інфаркту буде змінено із 16 001, 43 грн до 30 109 грн, а тариф на гострий мозковий інсульт замість 19 332,31 грн становитиме 26 947 гривень.
Також з 1 вересня 2020 року призначено доплати до заробітних плат медичним працівникам закладів охорони здоров’я:
▪ лікарям — у розмірі 70% від окладу;
▪ середньому медичному персоналу — у розмірі 50% мінімальної заробітної плати;
▪ молодшим медичним сестрам — у розмірі 25% мінімальної заробітної плати.
Також постановою:
☑ розширено перелік товарів і послуг, необхідних для боротьби з коронавірусом. Зокрема, це стосується збільшення можливостей для ІФА-тестування;
☑ цього року додатково буде виділено 1,26 млрд грн на екстрену медицину;
☑ додатково будуть спрямовані 2,3 млрд грн на критично недофінансовані медичні заклади.
Асоціація міст України, захищаючи та турбуючись про інтереси органів місцевого самоврядування, здійснює моніторинг проведення реформ в охороні здоров’я та їх вплив на доступність і якість медичної допомоги в громадах. АМУ вважає, що порушені муніципалітетами проблеми повністю віддзеркалюють реальну ситуацію в охороні здоров’я країни.
Асоціація міст України зібрала та надіслала до Офісу Президента, МОЗ України та НСЗУ проблемні питання, які виникли у громадах у зв’язку з укладанням договорів з НСЗУ зі змінами у фінансовій діяльності медичних закладів і потребують першочергового вирішення. АМУ застерігала про ризики, які виникнуть в охороні здоров’я.
Асоціація міст України впевнена, що надзвичайно важливою є злагоджена взаємодія органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а конструктивний діалог і прийняті рішення сприятимуть позитивному розвитку охорони здоров’я на рівні муніципалітетів. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)