09 / Квітень, 2020
Уряд 8 квітня 2020 року ухвалив зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05 лютого 2020 року №65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році». Ці зміни обумовлені тим, що запровадження заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, потребують перегляду фінансування закладів охорони здоров’я з 1 квітня. Відповідно повинно бути змінено відсотковий розподіл глобальної ставки та ставки за пролікований випадок для медичних послуг, які відносяться до пакетів медичних послуг, зазначених в главі 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах та стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» розділу II Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 65. Зокрема, фінансування медичних закладів до 30 червня здійснюватиметься 100% за глобальним бюджетом.
Асоціація міст України наголошувала Уряду про існуючу проблему. По перше, ще залишаються заклади охорони здоров'я, які не змогли перейти на нову форму роботи з 1 квітня 2020 року через недостатні фінансові та кадрові ресурси, застарілу або відсутню матеріально-технічну базу, інформаційні системи. По друге, перехід медичних закладів на роботу за договорами з НСЗУ з 1 квітня ускладнюється надзвичайною ситуацією, в якій опинилася країна. Тому виникла надзвичайно серйозна проблема від початку другого етапу реформи, а саме: зупинка планових хірургічних втручань, планових госпіталізацій хворих, зменшення амбулаторних відвідувань. Це призведе до зменшення кількості пролікованих випадків та амбулаторно наданих послуг, наслідком чого стане критичне зменшення фінансування закладів охорони здоров’я з боку НСЗУ. Населення буде позбавлено можливості отримати доступну та якісну медичну допомогу вчасно.
Асоціація міст України звернулася листом до Уряду з проханням внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України №65 та забезпечити належне фінансування усім медичним закладам в країні.
АМУ заявляє: не можна залишати громади сам на сам з цими проблемами. Адже пандемія – це питання національної безпеки держави. Щоб подолати поширення коронавірусу необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують можливості регіонів. Вирішення усіх проблемних питань охорони здоров’я в умовах надзвичайної ситуації вимагають концентрації зусиль і потребують колосальних витрат, які є непосильними для місцевих бюджетів. Так, збитки громад спрогнозовано складуть близько 15,6 млрд грн. 
АМУ переконана, що спільними зусиллями органів державної влади та органів місцевого самоврядування надзвичайна ситуація міжнародного значення з коронавірусною хворобою (COVID-19) в Україні  може бути подолана вчасно та з мінімальними затратами, і просить Уряд не залишати громади сам на сам з проблемами у сфері охорони здоров`я!
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)