16 / Квітень, 2021
14 квітня 2021 року, Верховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила закон № 5138-1 щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу.
Законопроєктом продовжено можливість поступового перетворення в інші типи закладів санаторних шкіл до липня 2022 року. Передбачається, що це допоможе органам місцевого самоврядування сформувати освітню мережу відповідно до потреб громади з урахуванням інтересів усіх учасників освітнього процесу. З цією метою запроваджується погодження з МОН планів місцевих органів влади про зміну типу закладу або ліквідацію санаторної чи спеціальної школи.
За інформацією на сайті МОН у 8 областях вже заплановано трансформацію 18 санаторних шкіл у ліцеї та гімназії, які почнуть функціонувати в новому статусі з 1 липня 2021 року, ще 19 санаторних шкіл перебувають на стадії підготовки перетворення їх в інший тип закладу загальної середньої освіти, інші санаторні школи мають визначитися із своєю траєкторією перетворення та змінити тип закладу відповідно до ухваленого Закону, тобто до липня 2022 року. На сьогодні в системі освіти функціонують 65 санаторних шкіл з пансіонами (інтернатами) у структурі, в яких навчається 14 548 учнів.
Нагадаємо, АМУ підтримувала законопроєкт № 5138 про поступове перетворення санаторних шкіл, ширшого вибору типів закладів середньої освіти, у які засновники зможуть трансформувати санаторні школи (школи-інтернати), до якого прийнятий законопроєкт № 5138-1 був альтернативним. Однак основні ідеї про продовження терміну визначення подальшої роботи санаторних шкіл та розширення можливостей їх трансформації в обох законопроєктах є тотожними.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)