17 / Жовтень, 2016

У Верховній Раді України 17 жовтня 2016 року зареєстровано урядовий законопроект № 5273 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»

Асоціацією міст України уже коротко аналізувалися основні положення законопроекту на стадії підготовки його до розгляду та схвалення Урядом. Так в цілому проект Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» є позитивним, оскільки спрямований на врегулювання питань існуючих заборгованостей підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення шляхом розстрочення погашення заборгованості на строк до 5 років, розблокування арештованих рахунків підприємств, замороження нарахованих і припинення нарахування нових штрафних санкцій. У випадку повного погашення боргу підприємством, законопроект передбачає списання всіх нарахованих штрафних санкцій за несвоєчасні розрахунки по спожитих енергоносіях. Окрім того, законопроект передбачає погашення з Державного Бюджету України заборгованості комунальним підприємствам різниці в тарифах.

Асоціація міст України висловлює сподівання на те, що зазначений законопроект найближчим часом буде розглянутий профільними Комітетами Верховної Ради України, включений в порядок денний і прийнятий за основу та в цілому.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)