31 / Травень, 2018
31 травня у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Освіта». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь представники громад-членів Асоціації міст України, які займаються питаннями освіти.
З вітальним словом до учасників звернулися Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко та експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова. Модерує практикум експерт Асоціації міст України з питань освіти Людмила Мозгова.
  
Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Михайло Саврук ознайомив учасників заходу з законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Представники Інституту законодавства ВРУ представили нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування. Експерти інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію» провели для учасників навчальний блок під назвою «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив».
Далі у програмі практикуму – круглий стіл з питань управління освітою за участі представників Секретаріату парламентського Комітету з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України. У кінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
  
Завтра, 1 червня, учасники відвідають заклади освіти міста та ознайомляться із організацією навчально-виховного процесу.
Нагадаємо, вже третій рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)