31 / Травень, 2023

В очікуванні виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік щодо компенсації підприємствам ТКЕ різниці в тарифах"  громади України розпочали підготовку до наступного опалювального сезону 2023/24 рр.

У Тернополі уже розпочалася активна підготовка з метою успішного проходження нового опалювального сезону. В місті створено єдину систему подачі теплоносія, що дозволить у випадку аварійної ситуації чи крайньої потреби переспрямовувати потік теплоносія з одного мікрорайону в інший.

«Незважаючи на воєнний час, Тернопіль успішно пройшов попередній опалювальний сезон. Це вдалось зробити завдяки модернізації систем теплопостачання і подачі гарячої води. За останні роки місто спрямувало на ці роботи та підтримку тепломережам близько 150 млн гривень, – зазначає Тернопільський міський голова Сергій Надал. – Перед початком попереднього опалювального сезону нам вдалося створити єдину мережу подачі теплоносія по всьому місту. Ми зациклювали всі котельні, які є у Тернополі й у випадку критичної ситуації чи виходу з ладу однієї з котелень буде подаватись тепло з котельні іншого мікрорайону».

Роботи з модернізації магістральних ділянок теплових мереж вдалося провести завдяки допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Так, в рамках Проєкту енергетичної безпеки України, який фінансується Агентством, Тернопіль отримав допомогу, а саме – труби та з’єднувальні частини для трубопроводів.

«На сьогодні першочергове завдання – це забезпечити повноцінну подачу гарячої води населенню і підготуватись до нового опалювального сезону. Ми розуміємо, що ворог підступний і може надалі знищувати об’єкти інфраструктури. Саме тому потрібно якомога швидше провести реконструкцію наявних мереж, заміну труб, ремонт котелень, налаштувати повноцінну роботу котелень, які можуть працювати на альтернативному паливі. А також провести підготовку генераторів, які зможуть забезпечити роботу котелень навіть при відсутності електроенергії», – додав Сергій Надал.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)