23 / Березень, 2017
23 березня у м. Первомайську Миколаївської області розпочала роботу Секція АМУ з питань освіти. Учасники - представники органів управління освітою з 12 областей України. Захід проводиться в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. 

 

Гостей міста привітала Первомайський міський голова Людмила Дромашко. Голова Секції, начальник управління освіти Первомайської міської ради Галина Остапенко познайомила учасників заходу з програмою та поділилась досвідом управлінської діяльності у галузі освіти, зокрема з питань змісту виховної роботи з формування громадянських вартостей особистості дитини засобами краєзнавства.

 

Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова доповіла про зміни в законодавстві у галузі освіти. Зокрема, йшлося про постанови Кабінету Міністрів, якими внесені зміни до Положення про освітній округ, Порядку та умов надання освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, Єдиної тарифної сітки, Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для виготовлення випускних документів про освіту, Порядку надання щорічної грошової винагороди педпрацівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності. Крім того, Людмила Мозгова детально розповіла про Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року».
За круглим столом члени Секції обговорили законодавчу карту, що підготовлена Аналітичним центром АМУ на основі Секторальної стратегії реформування галузі, затвердженої на засіданні Правління АМУ 9 грудня 2016 року. Цей документ є важливим у системі освіти, оскільки визначатиме актуальність законодавчих змін та сприятиме реформуванню не тільки галузі, а й діяльності органів місцевого самоврядування. Він має відображувати усі децентралізаційні процеси, що відбуваються в Україні в освітньому просторі.

 

 У ході дискусій було розглянуто всі пункти документа та напрацьовано положення щодо його вдосконалення, внесено ряд правок та пропозицій, які будуть враховані при розробці відповідних нормативно-правових актів. Зокрема, йшлося про підготовку до другого читання законопроекту «Про освіту», про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності. Жваву дискусію викликало питання сертифікації педагогічних працівників та повноважень органів місцевого самоврядування щодо фінансування профільної школи та професійно-технічних навчальних закладів.
Секція АМУ з питань освіти продовжить свою роботу завтра, 24 березня. Так, відбудеться обговорення важливих питань управлінської діяльності в галузі, зокрема про організацію навчання за концепцією Нової української школи; забезпечення пільгового підвезення дітей та педагогічних працівників; організацію харчування дітей та учнів (пільгових категорій); формування кадрової політики у галузі освіти; необхідність змін до типових штатних нормативів дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів; забезпечення виховної складової навчально-виховного процесу, соціально-психологічний супровід навчально-виховного процесу; проблеми організації та проведення ЗНО як ДПА; перспективи оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів; доведення освітньої субвенції, її профіцит та дефіцит у регіонах. Також обговорять питання щодо встановлення місцевих доплат педагогічним працівникам та вивчать досвід кращих практик управлінської діяльності членів Секції.

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)