06 / Серпень, 2018

Минулого місяця, як свідчить інформація на сайті Державної служби якості освіти України, завершено обговорення проекту Порядку інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти (далі - проект).

Асоціація міст України звернулась до розробників з проханням надати також право ініціювати проведення позачергового інституційного аудиту органам управління освітою як уповноваженим органам засновника. Нагадую, саме про такий механізм ішлось під час зустрічі представника АМУ з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, яка зауважила, що рада, як засновник, та управління/відділ освіти, як уповноважений орган, інколи мають різні інтереси в сфері освіти. Тому Міністр погодилась, що варто надати обом органам право ініціювати проведення позачергового інституційного аудиту.

Окрім того, АМУ вважає, що Державна служба якості освіти та її територіальні органи можуть не тільки безоплатно надавати закладам освіти письмові консультації щодо порядку проведення інституційного аудиту, а й щодо усунення порушень, виявлених під час його проведення. Про це, на думку експертів АМУ, слід доповнити пункт 46 проекту. Зокрема, зважаючи на практику діяльності ДСЯОУ по всій території України, таке консультування буде цінним для закладів освіти та їх засновників. 

Оскільки робоча група, що розробляла проект, після громадського обговорення продовжує працювати над удосконаленням нормативно-правового акта, сподіваємось, що пропозиції АМУ будуть враховані розробниками повністю.

Аналітичний центр АМУ 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)