18 / Грудень, 2024

«Тиждень Енергоефективності 2024» стартував 09 грудня 2024 року та об’єднав представників державної влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу та науки.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, 09 грудня 2024 року взяв участь у пресбрифінгу «Старт Національного Проєкту «Тиждень Енергоефективності 2024», де розказав про реалізацію проєкту «Громади для людей», який передбачає фінансові інструменти для забезпечення реалізації енергоефективних проєктів громадами.

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Слобожан також підкреслив, що механізм розподілу коштів, отриманих підприємствами ТКЕ від споживачів, варто змінити, адже сьогодні з кожної гривні, сплаченої споживачем, 65 копійок йдуть Нафтогазу, а тільки 35 копійок – підприємству на поточні витрати (податки, паливо, зарплати, тощо). Коштів на впровадження енергоефективних проєктів в підприємств ТКЕ не залишається.

У межах «Тижня Енергоефективності 2024» відбулася конференція «Енергія партнерства: інвестиції, інновації в сфері енергоефективності для громад», що стала комунікаційним майданчиком для обговорення стратегічних питань енергоефективності, впровадження інноваційних рішень та підтримки ініціативи Президента України, зокрема Плану посилення.

Юрій Фомічев, Славутицький міський голова, акцентував увагу на тому, що впровадження енергоменеджменту без особливих зусиль може вже зекономити до 10% енерговитрат. Енергоефективні рішення вивільняють кошти для інших потреб. Тому формування ефективної команди енергоменеджерів громади, активна підтримка її діяльності є одним з ефективних інструментів оптимізації бюджетних видатків.

Сергій Кондратюк, заступник Житомирського міського голови, поділився досвідом реалізації проєктів з енергоефективності в Житомирській міській громаді. Зокрема, зупинився на реалізації таких проєктів на комунальних підприємствах теплопостачання, водопостачання і водовідведення.

Дмитро Леськів, начальник відділу енергоменеджменту Хмельницької міської ради, розповів про роботу команди енергоменеджерів Хмельницької громади та зазначив про виклики, з якими їх довелося стикатися під час її формування.

 

 

 

 

 

Олег Гарник, експерт з публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Асоціації міст України, акцентував увагу на основних напрямках реалізації органами місцевого самоврядування енергоефективних заходів. Він зазначив, що в першу чергу це стосується сфери ЖКГ у частині підприємств теплокомуненерго та зауважив, що наразі підприємства галузі суттєво обмежені як в фінансових ресурсах, так і в можливостях їх використання, тому дуже важлива стійка позиція органів державної влади щодо вирішення низки нагальних проблем галузі, а саме:

- погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплокомунерго;

- заборони арештів рахунків підприємств ТКЕ;

- забезпечення бронювання 100% працівників підприємств критичної інфраструктури;

- відхилення Парламентом законопроєкту №6013, який передбачає ліквідацію інституту комунальних підприємств.

«Тиждень Енергоефективності 2024» об'єднав зусилля представників органів влади, експертів та бізнесу для розвитку енергетичної незалежності України та сталого відновлення громад.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)