21 / Травень, 2021
12 травня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
У цьому законопроекті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення місцевих бюджетів 5% роздрібного акцизу на тютюн та перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати цих 5% роздрібного акцизу до держбюджету.
Українська Асоціація виробників тютюнових виробів «УКРТЮТЮН» не підтримує запропоновані законопроектом зміни щодо регулювання сплати роздрібного акцизу на тютюн шляхом перекладання обов’язку його сплати з власників роздрібних мереж на виробників та імпортерів. 
Асоціація Укртютюн звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та Міністерства фінансів України з пропозицією виключити із законопроекту такі норми щодо регулювання сплати роздрібного акцизу на тютюн (завантажити лист).
Асоціація міст України наголошує, що вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну та заміна його на перерозподіл загальнодержавного акцизу на місцеві бюджети через державний бюджет не може забезпечити справедливе зарахування податку до бюджетів громад. Такі норми вигідні лише власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. 
Інтереси бізнесу та місцевого самоврядування у цьому питанні співпадають.
Надходження до місцевих бюджетів 5% роздрібного акцизу на тютюн збереже для громад ресурс в обсязі 2,4 млрд грн.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)