15 / Червень, 2017
14 червня відбулась міжнародна конференція «Роль Рахункової палати в Україні та виклики, що стоять перед нею», організаторами якою є Представництво Європейського Союзу в Україні, Реанімаційний пакет реформ та проект «Ефективне управління державними фінансами», який реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.
У конфереції взяли участь народні депутати України О.Богомолець – Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, І.Крулько - голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Комітету ВРУ з питань бюджету, представники Рахункової палати Саксонії (Німеччина), Національного аудиторського офісу Великобританії, Державного офісу аудиту Грузії, Мінфіну України, Мінекономрозвитку України, секретаріату Комітету ВРУ з питань бюджету, керівник Головного департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації Президента України, представники Рахункової палати України, інших органів державної виконавчої влади, а також представники міжнародних організацій, що реалізують проекти з підтримки реформ в Україні.
Асоціацію міст України представляла експерт з місцевих фінансів Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи В.Кобялко.
Під час конференції учасники  обговорили такі питання як: важливість функціонуючого органу аудиту для України; як покращити робочі відносини Рахункової палати з Парламентом і громадянським суспільством; якими є можливості і наслідки нового Закону України «Про Рахункову палату». Під час проведення презентаційних панелей учасники конференції мали можливість ознайомитись з досвідом інших вищих органів фінансового контролю таких країн як Німеччина, Великобританія, Грузія і визначити потенційні приклади гарної практики, які Рахункова палата може використовувати у подальшому у своїй практиці.
 
  
Учасники зазначили, що ключовими питаннями для ефективного функціонування Рахункової палати України на сьогодні є визначення членів для призначення її нового складу; інтенсифікація взаємодії між Урядом, Парламентом та Рахунковою палатою: Парламент має розглядати усі звіти Рахункової палати та здійснювати нагляд за виконанням наданих рекомендацій; РПУ має виконувати свої завдання відповідно до міжнародних стандартів, зокрема, зовнішнього аудиту.
Відповідаючи на питання Асоціації міст України щодо моніторингу за реалізацією та впровадженням рекомендацій з питань виконання бюджету Головний контролер - директор департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності Рахункової палати України В.Невідомий зазначив, що за оцінками самої палати цей показник доходить до 80%, хоча за міжнародними стандартами така оцінка потребує незалежного підтвердження. В Грузії, як відмітила М.Нацвлішвілі - Голова Департаменту аналізу державного бюджету і стратегічного планування Державного офісу аудиту Грузії, нажаль цей показник досягає лише 47%, але у порівнянні з минулими роками він поступово зростає.
Асоціація міст України використовує у своїй роботі звіти Рахункової плати України, які є додатковим підґрунтям у відстоюванні інтересів органів місцевого самоврядування на державному рівні. Асоціація беззаперечно погоджується з тим, що для ефективного здійснення державних витрат в демократичному суспільстві потрібен функціонуючий та незалежний орган контролю, такий як Рахункова палата. Підзвітність, прозорість та ефективність використання державних коштів є найважливішими елементами належного врядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)