23 / Березень, 2018

На цьому тижні в Міністерстві освіти і науки України відбулись засідання робочої групи з розробки проекту нового Закону України «Про загальну середню освіту» під головуванням Андрія Осмоловського, заступника директора департаменту ‒ начальника відділу кадрів апарату міністерства департаменту кадрового забезпечення Міністерства освіти і науки України. Участь у розробці законопроекту також взяла аналітик з питань освіти Асоціації міст України Людмила Мозгова.

Під час роботи над текстом було уточнено можливість поділу класу на групи з 8 до 15 учнів, що дозволяє врахувати позицію керівників закладів загальної середньої освіти гірської місцевості, які минулого тижня під час практикуму Івано-Франківського регіонального відділення у м. Калуші звернулись до АМУ з проханням передбачити граничну наповнюваність класів 25 учнів для гірських шкіл із можливістю поділу на групи (Законом України «Про освіту» гранична наповнюваність сягає 30 осіб). Так, навіть із наповнюваністю класу 16 учнів розробники законопроекту заклали можливість поділу на групи під час вивчення окремих предметів.

Дискусійним було питання збереження контролюючих повноважень в обласних державних адміністрацій в частині контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування в сфері освіти. Людмила Мозгова зауважила: «Відповідно до концепції реформи освіти контролюючі функції передаються Державній службі якості освіти України, яка матиме відповідні територіальні підрозділи і забезпечуватиме моніторинг якості освіти та здійснюватиме інституційні аудити. Природно, що ці контролюючі функції повинні бути зняті з ОДА, оскільки вони дублюватимуть повноваження ДСЯО. Крім того, ОДА мають достатньо інших обовʼязків та повноважень у сфері освіти». Члени робочої групи погодились із такою позицією.

Під час роботи над законопроектом було уточнено повноваження засновників, фінансові терміни розділу фінансування освіти, а також виписано основні положення статутів закладів загальної середньої освіти. Робота над законопроектом триває. Найближчим часом текст має бути оприлюднений на сайт Міністерства освіти і науки України в розділі «Громадське обговорення».

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)