25 / Квітень, 2017

25 квітня 2017 року у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016; народні депутати України) під головуванням заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської.

 

 

До роботи було залучено представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, керівників навчальних закладів та експертів у галузі. На порядок денний засідання, поряд із іншим, було винесено питання врегулювання оплати праці педагогічних працівників. Участь у засіданні взяла аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова.

Нарешті після переговорів із профільним Міністерством та узгодження питань фінансування із іншими заінтересованими посадовцями було виписано норму статті 61 законопроекту, згідно з якою молодому спеціалісту буде після прийняття Закону встановлено заробітну плата на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Поетапне забезпечення цієї норми робоча група запропонувала здійснювати з 1 січня 2018 року.

Нагадуємо, що прожитковий мінімум становить 1665 грн., а отже, заробітна плата молодого спеціаліста складатиме без оподаткування 4995 грн.

 

Також уточнено редакцію статті 58 проекту Закону, у якій ідеться, що диференціація посадових окладів педагогів відбуватиметься відповідно до кваліфікаційних категорій, підвищення посадових окладів передбачено за педагогічні звання, надбавка – за почесні звання, доплати – за науковий ступінь та вчені звання.

Під час засідання уточнено норму щодо 20% доплати педагогам, які успішно пройдуть сертифікацію. Нагадуємо, що ця доплата буде встановлена на період чинності сертифіката (5 років).

На робочій групі запропоновано змінити механізм оплати праці педагогічних працівників, а саме створити окрему схему посадових окладів і вивести їх із Єдиної тарифної сітки. Адже заробітна плата молодого спеціаліста за такої редакції Законопроекту не відповідатиме 10 тарифному розряду.

Робота над законопроектом триває.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)