29 / Травень, 2024

«Реформа освітньої мережі повинна бути забезпечена фінансово», - зазначив 24 травня 2024 року під час обговорення законодавчих змін, необхідних для втілення реформи профільної середньої освіти, на комунікаційному майданчику Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

 

«Наскільки  буде забезпечена реформа фінансово та як реалізація реформи вплине на місцеві бюджети?» - питання усіх муніципалітетів задав посадовцям Олександр Слобожан.

Андрій Сташків, Заступник міністра освіти і науки у відповідь зазначив, що зарплата вчителів фінансується з освітньої субвенції, тому вона буде точно іти туди, де будуть діти, при реалізації реформи утримання ліцеїв буде забезпечено у співфінансуванні, місцевих і державного бюджету, визначеному згідно з затвердженою методикою.

В’ячеслав Негода, керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, підтвердив позицію Міністерства освіти та науки та додав, що необхідно також передбачити окрему інфрастуктурну субвенцію на відбудову постраждалих, зі знищеною освітньою мережею і не тільки, громад.

Михайло Гончар, експерт з питань освіти Асоціації міст України, зазначив, що проблемні питання реформування освіти Асоціація міст України вже неодноразово підіймала під час тематичних заходів. Він зазначив, що певні територіальні громади вже тривалий час самостійно напрацьовують власну мережу гімназій та ліцеїв, визначивши їх профільність. 

«У такому складному процесі обласна влада та територіальні громади мають бути виключно партнерами», - додав М.Гончар.

Участь в обговоренні реформи освітньої мережі також взяли:

Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації,
Сергій Колебошин, заступник голови Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій,
Юлія Гришина, народна депутатка України, членкиня Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, заступниця голови комісії гуманітарної політики Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України,
Андреас Хубер, Директор Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, 
Валентина Полторак,  менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU. 
 
Під час заходу учасники розглянули проблемні питання майбутньої мережі, зокрема:
- роль територіальних громад і обласних рад при створенні академічних ліцеїв,
- участь ПТУ і фахових коледжів у формуванні професійної ланки профільної освіти,
- організація підвозу, харчування, забезпечення гуртожитками учнів з інших громад,
- моделювання профільної школи у прифронтових областях.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)