17 / Листопад, 2016

17 листопада у Києві відбувся Стратегічний міжвідомчий форум "Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога" під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

"Система охорони здоров'я потребує підтримки, стан системи є жахливим, він не влаштовує ні тих, хто працює, ні тих, хто потребує допомоги. Тому нам потрібно прийняти спільне рішення... для уряду для мене особисто. Зміна системи охорони здоров'я є важливим пріоритетом", - сказав, відкриваючи форум Гройсман.

Участь в обговорення шляхів реформуванням медичної сфери взяли в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, представник Європейського регіонального офісу ВООЗ Ганс Клюге, Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, Міністр фінансів Олександр Данилюк, Міністр соцполітики Андрій Рева, представники ЮНІСЕФ, USAID , Глобального Фонду, Світового банку.

На Форумі представлено проект Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я та проект положення про Національну службу охорони здоров'я.

Згідно з Концепцією, запровадження нової моделі охорони здоров'я передбачається здійснити в три етапи, повна реалізація яких очікується до 2020 року. Поступовість реформи пояснюється необхідністю забезпечити належний соціальний захист, перепідготовку працівників системи охорони здоров'я, консолідувати ресурси для інвестицій у розвиток перспективних медзакладів у новостворених госпітальних округах тощо.

Передбачається, що гарантований пакет меддопомоги поширюватиметься на всіх громадян та включатиме первинну медичну допомогу, екстрену медичну допомогу, в тому числі в стаціонарі, основні види амбулаторних послуг за направленням лікаря первинної ланки, основні види стаціонарної меддопомоги, амбулаторні рецептурні лікарські засоби.

Згідно з Концепцією, підготовчий етап триватиме протягом 2017 року. За цей період планується запровадити правові та інституційні основи для нової системи фінансування охорони здоров'я, запровадити нову модель на первинної ланки та впорядкувати мережу стаціонарів вторинної ланки.

На другому етапі, у 2018-2019 роках, планується ввести в дію державний гарантований обсяг меддопомоги на всіх рівнях та фінансувати його через національного замовника. 2020 рік повинен стати етапом інтеграції, зокрема, забезпечення фінансування гарантованого пакету меддопомоги в повному обсязі через національного замовника, забезпечення функціонування механізмів співоплати за медичні послуги на вторинній та третинній ланці, ввести інструменти електронної системи охорони здоров'я.

«Медична послуга, як і освітня, на базовому рівні громад є найбільш затребуваною. На жаль, її якість в ОТГ є вкрай низькою.  80% медичної субвенції для ОТГ за відсутності відповідних інструментів щодо управління  первинною медициною, передаються на районний  рівень.  Громади не мають важелів контролю за  кількістю та – головне – за якістю наданих послуг. Змін не відбувається», — зауважив Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

Він наголосив, що найпершим завданнями сьогодні є формування переліку послуг базового рівня, затвердження нормативу вартості послуги, яка чітко відповідатиме кошторису, що надається державою, або може залучатися з інших джерел.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)