07 / Березень, 2024

Європейські місцеві та регіональні лідери Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) у рамках «Декларації з нагоди другої річниці початку російської війни проти України» закликали звільнити українських мерів та старост, що незаконно утримуються в російському полоні.

«Ми рішуче засуджуємо повномасштабну війну, яку ведуть російські сили проти України, спрямовану проти невинних дітей, цивільних осіб та обраних представників влади, а також незаконну окупацію українських територій. Викрадення українських мерів російськими військами є порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права», – наголошено в Декларації, опублікованій на офіційному сайті.

Рада європейських муніципалітетів і регіонів висловила солідарність з Асоціацією міст України та закликала до негайного звільнення незаконно затриманих мерів і старост, зокрема:

Олександра Бабича – Голопристанського міського голови (Херсонська область),

Олексія Винниченка – старости Гребенеківського старостинського округу Боромлянської сільської ради (Сумська область),

Ігоря Колихаєва – Херсонського міського голови,

Євгенія Матвєєва – Дніпрорудненського міського голови (Запорізька область),

Анатолія Сірого – старости Новоборовицького старостинського округу Сновської міської ради (Чернігівська область)

«Ми підтверджуємо нашу повну відданість підтримці українського народу та його обраних місцевих і регіональних представників у їхньому прагненні до перемоги, миру та відновлення. Ми маємо намір продовжувати розширювати можливості місцевих і регіональних органів влади в Україні через міжнародні муніципальні партнерства та інші інструменти децентралізованого співробітництва. Ця підтримка надається в рамках проєкту "Мости довіри", програми Східного партнерства та Європейського альянсу міст і регіонів для відновлення України», – зазначається в Декларації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)