Протягом двох днів, 27-28 лютого 2019 року, в Києві пройшов Всеукраїнський тренінг для грантерів проекту ПУЛЬС «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 3.0». Захід в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» організували Асоціація міст України та IREX, суб-партнер Проекту ПУЛЬСУ.
Учасники - 150 представників 71 громади з 17 областей України. Це - команди бібліотекарів та громадських організацій, які будуть проводити у своїх громадах інформаційні заходи з децентралізації та залучення громадян до процесу прийняття рішень.
27 лютого відбулось відкриття заходу. Про мету та головні завдання тренінгу розповіла менеджер програм IREX/ПУЛЬС Любов Квасюк.
Заступник директора Проекту ПУЛЬС Асоціації міст України
Наталя Лазаренко представила основні досягнення АМУ (
презентація) та розповіла про завдання, які виконує Асоціація, а також познайомила учасників із навчальними курсами, розробленими АМУ (
перейти).
Аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова представила учасникам 10 міфів та фактів реформи освіти в Україні (презентація).
Подана аналітиком інформація викликала інтерес у слухачів, які сформулювали ряд запитань до експерта. Найбільше зацікавлення викликало питання фінансування закладів освіти, підвищення заробітних плат працівникам закладів дошкільної освіти, цільове спрямування коштів державної субвенції «Нова українська школа», а також механізм закупівлі меблів та обладнання для шкіл. Окрему увагу приділено створенню інклюзивно-ресурсних центрів, їх обладнанню, виплатам заробітних плат фахівцям. Також, як свідчить активність в обговоренні учасників, громади турбує належне фахове забезпечення на місцях.
Протягом двох днів учасники тренінгу працювали у різних групах під керівництвом провідних експертів з питань децентралізації. Вони обговорили проблемні питання реформи у різних сферах місцевого самоврядування.
На заході учасники вчилися налагоджувати комунікацію та взаємодію в громаді, висвітлювати процес децентралізації, сприяти побудові спроможних громад, залучати інвестиції, а також реалізовувати проекти в громадах.