28 / Січень, 2021
28 січня відбулося засідання Урядового Комітету з питань цифрової трансформації, розвитку громад і територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоров’я, захисту довкілля, економічної, фінансової, правової політики та правоохоронної діяльності, на якому розглядалося питання внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Позицію Асоціації міст України на заході представляв директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук.
Під час обговорення проєкту постанови «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» АМУ надала зауваження щодо необґрунтованого збільшення у запропонованій Формулі показника розрахункової наповнюваності класів з 27 до 27,5 для міських громад ( з чисельністю населення більше 150 тис. осіб і наявністю сільського населення до 10 відсотків ).
Оскільки у ході адміністративно-територіальної реформи до міських громад приєдналися сільські населені пункти, фактична наповнюваність класів у яких, як правило, нижче за 20, це призведе до значного додаткового навантаження на бюджети територіальних громад.
Також незважаючи на неодноразові пропозиції Асоціації міст України, Формула не передбачає видатки на оплату годин індивідуального навчання, організацію груп подовженого дня. Перегляду потребує і коефіцієнт поділу класу на групи для забезпечення організації освітнього процесу, відповідно до нормативно-правової бази в загальній середній освіті.
У зв’язку з цим проєкт постанови «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» не прийнятий та буде доопрацьований з Асоціацією міст України.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)