24 / Вересень, 2024

Пропозиції на захист фінансової спроможності органів місцевого самоврядування надала Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Роксолані Підласій Асоціація міст України до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», реєстр. №12000.
 
Згідно із законопроєктом №12000 доходи місцевих бюджетів у 2025 році складуть 716,7 млрд гривень, з них 672,4 млрд гривень – це доходи загального фонду, а 44,3 млрд гривень – спеціального фонду.
 
На збережені для громад 64% ПДФО наполягає Асоціація міст України, які Уряд у законопроєкті пропонує зменшити із 64 до 60%.
 

Обсяг освітньої субвенції на 2025 рік за розрахунками Асоціації міст України має складати не менше 110,0 млрд гривень та обовʼязково має бути розподілений в окремому додатку Держбюджету-2025 між всіма громадами.

Асоціація міст України відстоює також зупинення вилучення реверсу з бюджетів місцевого самоврядування. 

З бюджетних консультацій Асоціація міст України наполягає на поверненні заборгованості з різниці в тарифах, на послуги теплопостачання, гарячого водопостачання, водопостачання та водовідведення, що складає 64 млрд гривень.

Окрім відновлення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, Асоціація міст України також запропонувала передбачити додаткове фінансування з державного бюджету на підготовку змін до генеральних планів населених пунктів і детальних планів територій, поновити Державний фонду регіонального розвитку.
 

Необхідно закріпити фінансування пільг з перевезення окремих категорій громадян та послуг зв’язку, встановлених державою, виключно за рахунок коштів державного бюджету, зазначено в пропозиціях Асоціації міст України.

Детальний аналіз проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», реєстр. №12000, надіслано в кожну громаду – член Асоціації міст України для консолідації зусиль у досягнені цілі зміцнення фінансової основи територіальних громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)