16 / Травень, 2018
16 травня  Виконавчий директор Асоціації міст України  взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України. У порядку денному, зокрема, розглядалося питання  продовження реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації.  
Пілотний проект з організації діяльності централізованої закупівельної організації було запроваджено у 2017 році з метою організації та проведення процедур закупівлі та закупівлі за рамковими угодами в інтересах таких замовників, як Секретаріат Кабінету Міністрів України та центральні органи виконавчої влади.
Реалізація проекту сприяла ефективному використанню бюджетних коштів, завдяки, зокрема,  економії при здійсненні закупівель великими партіями за більш низьку ціну, та зниженню витрат на організацію закупівель. Але на даний час відсутній аналогічний механізм діяльності централізованої закупівельної організації на рівні органів місцевого самоврядування.
В рамках проведення експерименту у 2017 році було запроваджено діяльність централізованої закупівельної організації на території Донецької області.
За підсумками розгляду цього питання Прем’єр-міністр України Володими Гройсман доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України до 20 червня 2018 року розробити та подати на розгляд Уряду Порядок організації діяльності централізованої закупівельної організації що буде здійснювати процедури закупівель в інтересах органів місцевого самоврядування. 
Асоціація міст України  свого часу підтримала таку ініціативу і сьогодні висловила готовність долучитися до розробки проекту порядку організації діяльності централізованої закупівельної організації для органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, що відповідно до пункту 36 частини першої статті 1 Закону України “Про публічні закупівлі” особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій встановлюються Кабінетом Міністрів України.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)