17 / Лютий, 2021
Один із важливих інструментів доступності медичної допомоги населенню – це забезпечення лікарськими засобами. Уже четвертий рік працює програма «Доступні ліки» і впроваджує новий принцип реімбурсації при забезпеченні пацієнтів ліками, коли аптека видає ліки за рецептом лікаря і отримує за ці ліки відшкодування від держави.
Міністерство охорони здоров’я наказом від 15.02.2021 р. №251 затвердило реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Новий Реєстр містить 297 позицій лікарських засобів, що на 33 позиції більше ніж у попередньому. Із 297 позицій 93 - відшкодовуються повністю (на 8 позицій більше ніж раніше).
Слід зазначити, що у 2021 р. програму «Доступні ліки» розширено трьома новими міжнародними непатентованими назвами (МНН) лікарських засобів. Так, відповідно до постанови Уряду від 21.12.2020 р. №1299, до програми увійшли міжнародні непантеновані назви ліків для первинної, вторинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, а саме: варфарин, ніфедипін та ацетилсаліцилова кислота в таб­летованій формі.
Для чіткого визначення переліку медикаментів, які пацієнти можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою, МОЗ двічі на рік своїми наказами оновлює Реєстр препаратів програми «Доступні ліки». До оновленого реєстру ліків у 2019 році увійшов 261 препарат, 59 з яких для пацієнта є повністю безоплатними, який протягом року двічі оновлювався. Препарати видають понад 7 800 аптек з позначкою «Доступні ліки» – це кожна третя аптека країни.
Нгадаємо, Уряд постановою від 27.02.2019 р. №135 запровадив з 1 квітня 2019 р. реімбурсацію лікарських засобів виключно за електронними рецептами, виписаними через електронну систему охорони здоров’я, а також затвердив порядок укладання, зміни та припинення договору про реімбурсацію і типову форму договору про реімбурсацію.

Аналітчний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)