09 / Грудень, 2020
9 грудня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Від Асоціації міст України у заході взяв участь аналітик АМУ Олег Гарник.
На засіданні були розглянуті проєкти Законів України, які спрямовані на вдосконалення діяльності співвласників багатоквартирних будинків:
  • проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення якості управління багатоквартирними будинками та вдосконалення діяльності об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (№2606);
  • проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо управління багатоквартирними будинками (№3878);
  • проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” щодо порядку встановлення результатів голосування на зборах об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (№3367);
  • проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення додаткових можливостей для прийняття управлінських рішень у багатоквартирних будинках (№3937).
Законопроєкти спрямовані на врегулювання взаємовідносин, які виникають під час реалізації співвласниками багатоквартирних будинків своїх прав та обов’язків. Слід зазначити, що частина законопроєктів спрямована на врегулювання одних і тих же взаємовідносин, при цьому до всіх проєктів висловлено ряд зауважень та пропозицій, у тому числі й від АМУ. Тож профільний підкомітет запропонував відхилити усі законопроєкти і сформувати робочу групу, яка розробить новий законопроєкт, спрямований на врегулювання проблемних питань. Асоціація міст України підтримала таку пропозицію.
За результатами обговорення Комітет рекомендував Верховній Раді відхилити ці законопроєкти та утворити Робочу групу при Комітеті з розробки законопроєкту щодо вдосконалення діяльності об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та деяких питань управління житловими будинками (з використанням окремих положень законопроектів з реєстр. №№ 2606, 3367, 3878, 3937).
Окрім того, Комітет підтримав підготований до другого читання проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації дорожнього будівництва та удосконалення законодавства у сфері містобудівної діяльності (№2680).
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)