10 / Лютий, 2022
9 лютого Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на своєму засіданні розглянув законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про соціальні послуги» щодо розширення сфери надання соціальних послуг» № 5821. Законопроєктом пропонується підвищити верхню межу доходів громадян, маючи який вони отримують соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів, до чотирьох прожиткових мінімумів, тобто до 9,6 тис грн (на сьогодні зазначена межа доходів встановлена на рівні двох прожиткових мінімумів).
Під час розгляду цього законопроєкту висловилися експерти з Мінсоцполітики та Асоціації міст України. Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко зазначив, що Міністерство остаточно не визначилося з позицією, оскільки законопроєкт матиме суттєвий вплив на видаткову частину бюджетів територіальних громад та порадив вислухати позицію Асоціації міст України як представника органів місцевого самоврядування. Експерт АМУ з питань соціального захисту та соціального забезпечення Назар Миколюк під час виступу зауважив, що законопроєкт передбачає суттєві додаткові видатки з місцевих бюджетів, які не покриваються державою. Окрім того, за ідеєю законопроєкту навіть громадяни, які отримують мінімальну заробітну плату, будуть безкоштовно отримувати соціальні послуги. Така логіка не відповідає філософії надання соціальних послуг (профілактика складних життєвих обставин, подолання або мінімізація їх негативних наслідків). 
Назар Миколюк зазначив, що АМУ не підтримує законопроєкт № 5821 та просить Комітет повернути його на доопрацювання.
За результатами розгляду Комітет підтримав позицію Асоціації міст України та прийняв рішення рекомендувати Парламенту повернути законопроєкт автору законодавчої ініціативи на доопрацювання
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)