27 / Лютий, 2024

 

Васко Алвес Кордейро, Президент Європейського комітету регіонів,

Александра Дулькевич, член ​Європейського комітету регіонів, голова Робочої групи з питань України,

Нііна Ратілайнен, член Європейського комітету регіонів, член Робочої групи з питань України,

Ольгерд Геблевич, член Європейського комітету регіонів,

Владислав Ортиль, член Європейського комітету регіонів,

Крістоф Руан, член Європейського комітету регіонів,

у співпраці з Асоціацією міст України закликали звільнити всіх українських мерів і старост, які були викрадені, захищаючи свої громади.

 

В полоні рф продовжують знаходитись:

Олександр Бабич – Голопристанський міський голова (Херсонська область),

Ігор Колихаєв – Херсонський міський голова,

Євгеній Матвєєв – Дніпрорудненський міський голова (Запорізька область),

Олексій Винниченко – староста Гребенеківського старостинського округу Боромлянської сільської територіальної громади (Сумська область),

Анатолій Сірий – староста Новоборовицького старостинського округу Сновської міської територіальної громади (Чернігівська область).

 

«Європейський комітет регіонів закликає негайно звільнити всіх викрадених українських мерів. Регіони та міста Європи солідарні з Україною, за її суверенітет і територіальну цілісність», - заявив Васко Алвес Кордейро.

«Цей жах війни має закінчитися якнайшвидше. Нехай живе вільна Україна і безпечна Європа», – зазначила Александра Дулькевич.

«Напад на українського мера – це напад на всіх мерів у Європі», – підкреслив Крістоф Руан.

«Путін – боягуз, мер міста Херсона Ігор Колихаєв – герой. Ми завжди будемо з ним на боці свободи, демократії та України. Ми вимагаємо від Росії негайно звільнити всіх викрадених мерів», – закликала Нііна Ратілайнен.

«Продовжуючи злочинну війну проти України, Росія не цурається жодних злочинів. Викрадення та утримання в полоні мирних жителів, у тому числі представників місцевої влади, є однією з її жорстоких і протиправних спроб зламати стійку українську націю. Світ вимагає їхнього звільнення. Ми підтримуємо тебе, Україно», – заявив Ольгерд Геблевич.

«Як місцеві та регіональні урядовці вільної Європи, ми закликаємо до звільнення всіх заручників і політичних в’язнів. Викрадення українських мерів під час виконання службових обов’язків – це ще одне безсоромне порушення прав людини путінськими агресорами», – зазначив Владислав Ортиль.

«Разом з Асоціацією міст України ми закликаємо їх негайно звільнити та безпечно повернути у свої міста, селища та села», – зазначено в LinkedIn Європейського комітету регіонів. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)