18 / Серпень, 2022
18 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення» №2479-IX від 29.07.2022  та Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" (щодо фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час війни та подальшого відновлення)» №2481-IX від 29.07.2022.
Обидва Закони (відповідно законопроєкти №7427 та №7429) спрямовані на вирішення проблем комунальної теплоенергетики та забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2022/2023 років, реалізація їх положень дозволить підприємствам ТКЕ забезпечити українців теплом і гарячою водою, не збільшуючи тарифи.
Центральні органи виконавчої влади вже готують та узгоджують з зацікавленими сторонами проєкти підзаконних нормативно-правових актів, які необхідно ухвалити на виконання норм цих Законів. Найближчим часом вони будуть винесені на розгляд Уряду.
Асоціація міст України брала активну участь у розробці та доопрацюванні законопроектів і підтримувала їх прийняття. 
Прийнятий законопроєкт №7427 враховує пропозиції АМУ, законопроєктом №7429 передбачено 14 млрд грн, що будуть спрямовані підприємствам комунальної теплоенергетики на компенсацію різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Нагадаємо, у травні 2022 року Правління АМУ звернулося до Уряду, Міністра розвитку громад та територій України з пропозиціями щодо вирішення проблемних питань опалювального сезону, серед яких потреба у забезпеченні відновлення комунальної теплоенергетики та компенсацій зі різниці в тарифах.

 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)