31 / Січень, 2017

 

31 січня у Клубі Кабінету Міністрів відбувся круглий стіл із обговорення проекту середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на 2017-2020 роки за напрямом "Освіта". У заході взяли участь Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Віце-премʼєр-міністр України Вʼячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, народні депутати України, представники міністерств, апарату Верховної Ради України, Асоціації міст України, освітяни та науковці, експерти та представники громадськості.
«Одним із наших пріоритетів є розвиток людського капіталу. Й освіта тут має колосальне значення. Наш потенціал у цій галузі є надзвичайно високим, і правильні дії дозволять нам його розвинути», – зазначив Володимир Гройсман. Уряд визначив чотири основні пріоритети в розвитку галузі освіти і науки. «Це якісна, сучасна і доступна загальна середня освіта, «Нова українська школа»; модернізація професійно-технічної освіти; забезпечення якості вищої освіти і нова система управління і фінансування науки», – акцентувала Лілія Гриневич.
Під час круглого столу було обговорено проблеми галузі. Серед них – дошкільна освіта. Минулого року в Україні було створено 26,5 тисяч місць у дошкільних закладах. Але на сьогоднішній день у черзі в дитячі садки залишається ще 79 тисяч дітей. Саме вирішення цієї проблеми покладає Уряд на органи місцевого самоврядування.
Ще одне проблемне питання – професійно-технічна освіта. «Студенти ПТУ мають бути підготовлені для того, щоб працювати у реальному секторі. Ми маємо величезний попит на кваліфіковану працю», – підкреслив голова Уряду. Одним із завдань залишається спрощення процедури передачі закладів професійно-технічної освіти з державної форми власності у комунальну міст обласного значення-обласних центрів, із бюджетів яких фінансуються заклади, які розташовані на території цих міст. Саме таку позицію відстоює експерт Асоціації міст України Людмила Мозгова, про що наголошувалось під час обговорення проекту середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на 2017-2020 роки.
Край незадовільним є державне фінансування науки – 0,18% ВВП. «Для того, щоб наука могла починати працювати над фундаментальними дослідженнями і не скорочувати критично цей сектор – вона повинна мати фінансування держави як мінімум на рівні 0,3% ВВП», – заявила Лілія Гриневич.
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський наголосив, окрім різних ризиків, на необхідності підвищення прохідного балу ЗНО під час вступу абітурієнтів на педагогічні спеціальності, чим, на думку народного депутата, можна буде забезпечити якісну підготовку потенційних кадрів, що сприятиме розвитку людського капіталу у державі.
Володимир Гройсман підкреслив, що обговорений із експертами та представниками громадськості документ має стати реальним планом дій Уряду.
Під час обговорення учасники круглого столу наголошували на підвищенні статусу педагогів, достатньому фінансуванні реформи та інших важливих аспектах державної освітньої політики.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)