24 / Травень, 2022
24 травня у форматі відеоконференції відбувся Діалоговий захід з питань освіти. Зустріч проводилася в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в межах Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
Темою обговорення стали питання організації середньої освіти в територіальних громадах під час військової агресії рф.
Мета діалогу:
  • проведення навчання учасників з теми: організація середньої освіти в територіальних громадах під час військової агресії рф, відповідно до розроблених методичних матеріалів;
  • обговорення та з’ясування шляхів розв’язання проблемних питань, що виникають в освітній сфері громад, під час дії воєнного стану в Україні;
  • ознайомлення учасників з особливостями організації реабілітаційних таборів для учнівської молоді за кордоном у літній період;
  • представлення учасникам досвіду територіальних громад у вирішенні питань організації роботи дошкільних закладів освіти;
  • обговорення механізму компенсації освітніх втрат учнів під час воєнної агресії рф на території України.
У заході взяли участь представники ОМС: заступники міських, селищних, сільських голів, керівники органів управління освітою міських, селищних, сільських рад. До обговорення також долучився представник Міністерства освіти і науки України – генеральний директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Олег Єресько та представник Державної служби якості освіти – заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іван Юрійчук.
Фасилітатором заходу виступила експертка АМУ з питань освіти Тетяна Куценко. Вона презентувала методичні матеріали: «Організація середньої освіти в територіальних громадах під час військової агресії рф», а також наголосила, що питання організації освіти в громадах залежить від того, до якого типу вони відносяться. Т.Куценко розповіла про особливості організації середньої освіти в залежності від типу громад, про нові нормативно правові акти, які регулюють питання організації освіти в територіальних громадах під час дії воєнного стану, про вирішення основних проблемних питань.
 
Ольга Защита, начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту Холминської селищної ради поділилася досвідом роботи органу управління освітою щодо організації середньої освіти в умовах окупації. Продовжився захід обговоренням механізмів компенсації освітніх втрат учнів під час воєнної агресії рф на території України. Цю тему розкрили запрошені спікери від МОН і ДСЯО. Представники органів місцевого самоврядування долучилися до дискусії щодо проблемних питань, що виникають в освітній сфері громад, під час дії воєнного стану в Україні.
 
Начальник відділу освіти Семенівської міської ради Олена Кресс поділилася досвідом щодо особливостей організації таборів для учнівської молоді за кордоном. Вона детально розповіла про алгоритм організації групи дітей з громади, що була деокупована, до закордонного табору.
Начальних відділу освіти Глевахівської селищної ради Ірина Гейко представила учасникам свій досвід у вирішенні питань організації роботи дошкільних закладів освіти.
Учасники засідання долучилися до загального обговорення щодо проблемних питань в організації освітнього процесу під час війни і шляхів їх розв’язання.
 
У заключному слові експертка АМУ з питань освіти Тетяна Куценко підбила підсумки Діалогового заходу, подякувала усім учасникам заходу за активну позицію і нелегку роботу в громадах для збереження неперервності освітнього процесу і підтримки учнів та педагогів. Вона запевнила, що перелік актуальних проблем, що виникають в ОМС під час організації освітнього процесу у період дії воєнного стану, буде надіслано профільному міністерству і АМУ й надалі працюватиме, захищаючи інтереси громад.
Для перегляду відео заходу звертайтеся до Регіональних відділень АМУ.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)