27 / Вересень, 2022
20-21 вересня представники Асоціації міст України, спільно з представниками національних асоціацій органів місцевого самоврядування Молдови та Грузії, взяли участь в навчальному візиті до Литви. Поїздка організована Асоціацією місцевих органів влади Литви (ALAL) та проєктом Ради європейських муніципалітетів та регіонів (РЄМР) «ПЛАТФОРМА». 
Від Асоціації міст України участь в заході взяли Білопільський міський голова Юрій Зарко, начальник управління житлово-комунального господарства Коростеньської міської ради Валерій Мартинюк та експерт Аналітичного центру АМУ Олег Гарник.
Мета зустрічі - поділитися досвідом литовських муніципалітетів у сфері управління відходами, водними ресурсами та енергоефективності, а також представити розвиток зеленої інфраструктури країнам Східного партнерства (Грузія, Молдова, Україна).
З вітальним словом перед учасниками навчального візиту виступила Рома Жакайтєне, Виконавчий директор Асоціації місцевих органів влади Литви (ALAL) та Белла Цхелішвілі, представник проєкту РЄМР «ПЛАТФОРМА. Представники Міністерства навколишнього середовища Литовської Республіки ознайомили гостей з роллю муніципалітетів Литви у вирішенні питання управління відходами та управління водними ресурсами на місцевому  рівні, учасники обговорили досвід різних країн у вирішенні цих питань, уточнили більш детально окремі аспекти діяльності муніципалітетів Литви у сфері житлово-комунального господарства. Агентства управління екологічними проєктами Міністерства навколишнього середовища Литовської Республіки презентувало проєкти комплексної термомодернізації багатоквартирних будинків в муніципалітетах.
Учасники заходу відвідали Вільнюський регіональний центр управління відходами, де більш детально ознайомилися з системою управління муніципальними відходами, ідеями щодо удосконалення діяльності такої системи, обговорили можливість її реалізації на національному рівні.
  
Учасники навчального візиту відвідали муніципалітет Електренай, де зустрілися з керівництвом міста та детально ознайомилися з діяльністю муніципалітету. З вітальним словом перед учасниками візиту виступив заступник мера Раймондас Івашкевічус, який коротко представив місто та побажав продуктивного діалогу. Перед представниками України, Молдови, Грузії виступили керівники структурних підрозділів муніципалітету та комунального підприємства, які більш детально зупинилися на діяльності муніципалітетів в сфері житлово-комунального господарства, реалізації «зелених» проєктів у цій сфері, закцентували увагу на перспективах  та планах муніципалітету у майбутньому. 
У ході невимушеного діалогу як приймаюча сторона, так і представники делегацій цікавилися окремими аспектами діяльності органів місцевого самоврядування в сфері ЖКГ, проєктного менеджменту, взаємодії з органами державної влади, а також  з співвласниками багатоквартирних будинків. Також представники муніципалітету ознайомили гостей з реалізованими проєктами у сфері комплексної термомодернізації багатоквартиних будинків, управління відходами, централізованого водопостачання та водовідведення.
Всі учасники навчального візиту отримали значний теоретичний та практичний досвід від ознайомлення з досвідом муніципалітетів Литви у сфері житлово-комунального господарства, а також завдяки налагодженню конструктивного діалогу з представниками делегацій національних асоціацій органів місцевого самоврядування країн Східного партнерства.

Асоціація міст України висловлює щиру вдячність Асоціації місцевих органів влади Литви (ALAL) та проєкту РЄМР «ПЛАТФОРМА» за можливість ознайомитися з досвідом литовських муніципалітетів у сферах енергоефективності, управління відходами та водними ресурсами, та висловлює сподівання на розширення співпраці у цих напрямках.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)