Представник Асоціації міст України прийняв участь у роботі круглого столу на тему "Громадське обговорення проекту Концепції закону України «Про орендне житло" що відбувся 3 лютого 2017 року в Мінрегіоні.
Участь у роботі круглого столу прийняли представники центральних органів влади, Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Асоціації міст України та інших всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці профільних та галузевих асоціацій, помічники народних депутатів України. Роботу круглого столу відкрив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, який зокрема сказав наступне:
«Сьогодні Фонд багатоквартирного житла в Україні складає близько 500 млн кв. м, з яких одна третина – застаріле житло. При цьому щорічно в країні вводиться біля 10 млн кв. м, це приблизно 0,24 кв. м на людину, що геть не покриває потреби українців. Для прикладу, у Білорусії це 0,5 кв. м, а у Китаї – 1 кв. м. Недостатність прийнятних кредитних програм для більшості населення лише погіршує ситуацію. Створення муніципального орендного житла знизить вартість оренди в середньому на 30% та вирішить житлову проблему для переважної кількості українців». Окрім того він наголосив, що створення інституту державного, муніципального та приватного орендного житла зможе знизити вартість оренди на 30% та вирішити житлову проблему для частини населення. За його словами, таким житлом зможуть забезпечуватися молоді сім’ї, працівники бюджетної сфери, у тому числі, молоді спеціалісти. Крім того, це надасть можливість розселення внутрішньо переміщених осіб та громадян у випадку надзвичайних ситуацій.
Заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний провів коротку презентацію проекту Концепції Закону «Про орендне житло», при цьому зазначивши, що для запровадження цих змін потрібно створити умови, які забезпечать орендарям прийнятну вартість оренди, прозорий відбір та захищеність від дострокового виселення.
Необхідно відзначити, що під час подальшого обговорення концепції закону, багато присутніх висловила суттєві зауваження до представленого документу. Так, при існуючих економічних реаліях, без суттєвої державної підтримки в частині надання пільгових кредитів, зменшення податкового навантаження, тощо, немає впевненості у інвестиційній привабливості такого капіталовкладення. Ряд серйозних зауважень техніко-юридичного характеру до запропонованого документу було висловлено помічниками народних депутатів України та працівниками Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Окрім того, за орієнтовними розрахунками окремих фахівців, вартість плати за користування таким орендним житлом може бути значно вищою ніж ринкова. Були висловлені також зауваження, зокрема і представником Асоціації міст України, щодо невідповідності положень проекту Закону окремим актам діючого законодавства, та необхідності доопрацювання його в цілому.
За результатами роботи круглого столу було прийнято рішення щодо необхідності доопрацювання наданого на розгляд проекту Закону «Про орендне житло», для чого всі зацікавлені сторони можуть подавати свої пропозиції до Мінрегіону, який буде їх опрацьовувати та враховувати.