13 / Червень, 2017
13 червня у Бєлграді (Сербія) відбувся семінар Конгресу Місцевих та Регіональних Влад Ради Європи щодо протидії сексуального насильства над дітьми. У заході взяв аналітик Аналітичного центру АМУ Назар Миколюк.
У своєму виступі Назар Миколюк наголосив на активній співпраці Асоціації міст України із Міністерством соціальної політики та профільними Комітетами Верховної Ради України з питань захисту дітей. Зокрема, він зазначив, що АМУ спільно із Мінсоцполітики напрацювали зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо повноважень органів місцевого самоврядування у запобіганні та протидії домашньому насиллю. Крім того, Назар Миколюк розповів про залучення органів місцевого самоврядування як одних із стейкхолдерів у протидії насильства у законопроекті «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Також у своєму виступі аналітик Аналітичного центру АМУ порушив питання щодо функціонування патронатних сімей. Такі сім'ї «екстреного реагування» організовують тимчасовий захист дітей, які потрапили у складні життєві обставини. «На сьогодні фінансування патронатних сімей здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, але планується з 2019 року перекласти фінансування на місцеві бюджети. АМУ вбачає у цьому загрозу ліквідації інституту патронатних сімей, оскільки не всі органи місцевого самоврядування зможуть забезпечувати їх функціонування через брак фінансів», – наголосив Назар Миколюк. Представники Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи підтримали позицію АМУ, зазначивши, що фінансування патронатних сімей має здійснюватися за рахунок державних коштів.
Крім того, представник АМУ акцентував на проблемних питаннях, пов‘язаних із неконтрольованою територією, де держава та органи місцевого самоврядування не можуть виконувати свої повноваження. «Допоки територія не буде звільнена, неможливо гарантувати повноцінний захист дітей, у тому числі, від сексуального насилля», – зазначив Назар Миколюк.
Довідково. У 2010 році Рада Європи розпочала кампанію з вирішення проблеми сексуального насильства щодо дітей. Ця кампанія під назвою «Один з п’яти» для відображення масштабів проблеми, спрямована на досягнення подальшого підписання, ратифікації та реалізації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
Галузь: