24 / Червень, 2021

24 червня Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув урядовий проект змін до Податкового кодексу України №5600 та альтернативні до нього законопроекти №№5600-1, 5600-2, 5600-3, 5600-4, 5600-5, 5600-6, 5600-7.
Комітет прийняв рішення рекомендувати прийняти за основу в першому читанні урядовий законопроект №5600. Законопроект №5600 є неприйнятним для місцевого самоврядування, тому що містить положення про скасування 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку.
Для бюджетів громад це втрати 2,9 млрд гривень доходів, оскільки всупереч нормам статті 142 Конституції України та статті 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» законопроектом не визначено відповідного компенсаційного механізму втрат фінансових ресурсів місцевого самоврядування, спричинених внаслідок рішень органів державної влади.
Асоціація міст України виступає категорично проти скасування роздрібного акцизу на тютюн.
АМУ відзначає, що проект закону щодо змін до Податкового кодексу містить ефективні інструменти для забезпечення зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів, але норми щодо скасування акцизу на тютюн для громад заважають місцевому самоврядуванню підтримати такий проект. АМУ на засіданні Комітету висловила позицію щодо необхідності збереження для громад 2,9 млрд гривень роздрібного акцизу на тютюн і вилучення з проекту відповідних норм про скасування акцизу на тютюн.

Асоціація міст України категорично проти норм щодо скасування акцизу на тютюн для громад​ і закликає народних депутатів не підтримувати ухвалення урядового законопроєкту №5600, оскільки запропоновані цим проектом зміни погіршують ресурсне забезпечення територіальних громад.

Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)