16 / Серпень, 2019
14 серпня Уряд розглянув  проєкт постанови Кабінету Мінстрів "Деякі питання оплати праці працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл», якою пропонується затвердити додаткові коефіцієнти підвищення посадового окладу для працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл. 
Асоціація міст України відзначає необхідність підвищення престижності праці тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Однак запропоноване проєктом постанови підвищення у 2020 році заробітної плати окремих працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл в середньому на 42,0 відсотка не узгоджено із фінансовою спроможністю органів місцевого самоврядування.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, який представляв позицію Асоціації на засіданні Уряду, наголосив: "Асоціація міст України звертає увагу, що Міністерство фінансів України у такому разі має забезпечити компенсаторний механізм відшкодування витрат органів місцевого самоврядування з державного бюджету, оскільки, за прогнозами АМУ, у 2020 році не всі бюджети зможуть понести такі витрати. Окрім того, вважаємо за необхідне уточнити перелік посад, яким передбачено підвищення оплати праці"
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав позицію АМУ та доручив доопрацювати проєкт постанови спільно з Асоціацією міст України.
АМУ вважає, що в умовах недостатності коштів місцевих бюджетів орієнтовна додаткова потреба у коштах відповідних бюджетів щодо виплати заробітної плати за новою схемою у 2020 році в обсязі 677,4 млн гривень спричинить розбалансування місцевих бюджетів та поглиблення їх боргового навантаження і, як наслідок, зумовить невиконання функції та повноважень органами місцевого самоврядування.
Також підвищення заробітної плати за умови відсутності належного обсягу фінансових ресурсів на її реалізацію призведе до скорочення кількості працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл і закриття частини відповідних закладів, і таке рішення в свою чергу однозначно викличе негативний суспільний резонанс, адже спричинить зростання рівня безробіття, погіршення ефективності праці, підвищення ризику вчинення корупційних правопорушень тощо.
Асоціація міст України звернулась (лист АМУ)  до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо проєкту постанови Уряду «Деякі питання оплати праці працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл» та визначати джерела покриття додаткових видатків місцевих бюджетів, наприклад за рахунок додаткової субвенції з державного бюджету.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)