22 / Травень, 2019

22 травня 2019 року відбулось засідання Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Під час засідання було прийнято такі важливі для діяльності органів місцевого самоврядування акти:

Постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 року «Про затвердження Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат».

У постанові визначено засади створення та діяльності наукових ліцеїв та наукових ліцеїв-інтернатів (незалежно від форми власності та підпорядкування), а також затверджено Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат. Окрім того, постановою внесено зміни до Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 № 882, що стосуються здійснення таких виплат учням наукових ліцеїв.

Положення в цілому регулює діяльність ліцею та визначає права засновника на управління закладом. Сам науковий ліцей може бути як державним, так і комунальним. Основна мета заснування наукових ліцеїв – це підготовка майбутніх науковців. Про створення закладу рішення приймає засновник (наявність ліцеїв у кожній громаді не є обов’язковою).

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 року «Про затвердження плану заходів з реалізації Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»)».

Розпорядженням затверджені заходи, визначені терміни та виконавці з реалізації Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»).

Згідно з планом органи місцевого самоврядування (за згодою) мають:

  • Створити обласні, районні, міські (об’єднаних територіальних громад) штаби Гри;
  • Затвердити рішення штабів щодо формування організаційних комітетів етапів підсумкових наметових таборувань Гри;
  • Організувати та провести початковий етап підсумкових наметових таборувань Гри;
  • Організувати та провести перший етап підсумкових наметових таборувань Гри;
  • Організувати та провести другий етап підсумкових наметових таборувань Гри;
  • Організувати та провести третій етап підсумкових наметових таборувань Гри.

Окрім того, Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 року "Питання українського правопису", відповідно до якої Український правопис відтепер матиме нову редакцію, розроблену Українською національною комісією з питань правопису.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)