21 / Лютий, 2018
19-20 лютого у Києві відбувся Форум місцевого самоврядування з обговорення проблемних питань у сфері кадрової політики і організації роботи рад, надання адміністративних послуг, діяльності об’єднаних територіальних громад. Захід провела Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У Форумі взяли участь 150 представників органів місцевого самоврядування, які працюють у сферах кадрової політики та надання адміністративних послуг, а також представники об’єднаних територіальних громад.
Мета заходу – обговорення розроблених Асоціацією міст України в рамках проекту ПУЛЬС Стратегій секторальних реформ за напрямками: кадрова політика і організація роботи рад; надання адміністративних послуг та електронне урядування, а також питань діяльності ОТГ. Читати більше про Форум.
В рамках Форуму працювало три відповідні тематичні робочі групи.
За підсумками обговорення нагальних питань та дискусії під час засідання групи «Особливості організації діяльності об’єднаних територіальних громад» представники ОТГ висловили такі пропозиції та озвучили проблеми:
- Прийняти законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення» (№6466) з метою розблокування процесу укрупнення територіальних громад міст обласного значення шляхом «прирівняння» відповідних територіальних громад до об’єднаних територіальних громад для застосування ними процедури добровільного приєднання без проведення виборів.
- Врегулювати питання щодо термінів повноважень, умов оплати праці осіб, які виконують обов’язки старости до проведення виборів старост, в залежності від способу утворення об’єднаної територіальної громади шляхом внесення змін до чинного законодавства.
- Законодавчо визначити процедуру проведення додаткових виборів депутатів у випадку приєднання до ОТГ сільських, селищних громад із інших районів.
- Планувати обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в обсязі не меншому ніж у 2016 році у розрахунку на 1 сільського жителя ОТГ (1,1 тис. грн).
- Врегулювати питання щодо розподілу повноважень між радами ОТГ, місцевими органами виконавчої влади та районними радами, у разі якщо межі однієї або декількох ОТГ повністю співпадають з межами відповідного району.
- У деяких областях залишається неврегульованим питання щодо передачі майна із спільної комунальної власності громад району у власність ОТГ (супротив районних рад), тому необхідно внести зміни у нормативно-правові акти.
Також представники об’єднаних громад наголосили, що потрібно провести окремий захід для ОТГ для обговорення питань у сфері охорони здоров’я (надання первинної медичної допомоги на базі ОТГ) за участі фахівців Міністерства охорони здоров’я України.
Галузь: