24 / Травень, 2017

Сьогодні, 24 травня, відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Народні депутати погодили ряд нормативно-правових актів, що стосуються органів місцевого самоврядування.

Забезпечено проведення місцевих виборів, здійснивши перерозподіл коштів на відповідне фінансування
Так, завдяки погодженню розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.05.2017 № 326-р щодо перерозподілу деяких видатків державного бюджету, передбачених Центральній виборчій комісії на 2017 рік. Здійснено перерозподіл видатків між бюджетними програмами ЦВК у сумі 12 867 тис. гривень шляхом зменшення їх обсягу за програмою 6731020 “Проведення виборів народних депутатів України” та збільшення їх обсягу за програмою 6741020 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. Це забезпечить проведення на належному рівні виборчого процесу.
Відповідно до законодавства Центральною виборчою комісією мають бути призначені перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних та міських голів, а також забезпечено проведення позачергових місцевих виборів, призначених Верховною Радою України. Коштів, передбачених ЦВК у державному бюджеті на 2017 рік за відповідною бюджетною програмою, недостатньо для їх проведення. За пропозицією Центральної виборчої комісії у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України, Урядом здійснено перерозподіл видатків між бюджетними програмами ЦВК, що забезпечить проведення на належному рівні виборчого процесу.

Погоджено розподіл коштів на соціально-економічний розвиток окремих територій
Відповідно до частини шостої ст. 108 Бюджетного кодексу України, ст. 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розподіл субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами здійснюється Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. 
Бюджетний комітет розглянув розпорядження Кабінету Міністрів України, детально обговоривши всі проблемні питання регіонів, пріоритетні напрями та конкретні заходи, що необхідно впроваджувати в громадах.
В Асоціації міст України переконані, що розподіл субвенції по відповідних об'єктах дозволить забезпечити обладнанням заклади охорони здоров'я та підтримку їх в належному стані, а також організацію освітнього процесу в навчальних закладах. Крім того, передбачається придбання спортивного обладнання та інвентарю, а також здійснення низки інших заходів, спрямованих на розбудову громад, що позитивно вплине на соціально-економічний розвиток всіх адміністративно-територіальних одиниць. 

Схвалено законопроект за реєстр. № 6431 від 10.05.2017 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», що стосується забезпечення фінансування місцевих виборів
Законопроектом передбачається виділення додаткових коштів на проведення виборів в громадах, оскільки до кінця 2017 року заплановано утворити ще 503 об’єднаних територіальних громад, у тому числі 178 сільських, 181 селищна та 144 міські. Для забезпечення фінансування перших місцевих виборів у таких громадах необхідно 267 229,8 тис. гривень.
Разом з тим, для підготовки та проведення позачергових місцевих виборів, які можуть бути призначені Верховною Радою України протягом 2017 року, необхідно додатково 7 033,9 тис. гривень. 
Таким чином, загальна додаткова потреба в коштах на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів становить 285 187,9 тис. гривень.
З метою забезпечення гарантованого Конституцією України права на здійснення місцевого самоврядування, реалізації виборчих прав громадян України,  належного фінансування підготовки та проведення призначених Верховною Радою України позачергових місцевих виборів, а також прийняття Центральною виборчою комісією рішень про призначення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах необхідним є збільшення видатків за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на суму 272 320,9 тис. грн шляхом внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" та здійснення перерозподілу видатків між бюджетними програмами 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" та 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на суму 12 867,0 тис. грн.
Законопроектом пропонується: 
а) внести зміни до додатку №1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшивши доходи за кодом 24140300 "Збір під час набуття права власності на легкові автомобілі"  на 272 320,9 тис. гривень;
б) внести зміни до додатку №3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", збільшивши видатки загального фонду на 
272 320,9 тис.грн., в тому числі за кодом 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"   на 272 320,9 тис. гривень;
в) внести відповідні зміни до статті 1 Закону щодо уточнення підсумкових показників доходів і видатків державного бюджету;
г) внести зміни до додатку №3 до Закону, збільшивши фонд оплати праці за рахунок перерозподілу між бюджетними програмами, розпорядником коштів за якими виступає Центральна виборча комісія. 
Крім того, у зв’язку із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 15, відповідно до якої з 1 січня 2017 року істотно збільшені посадові оклади, зокрема головних спеціалістів   державних органів, у Центральній виборчій комісії виникла нагальна потреба в додаткових асигнуваннях для здійснення оплати праці.
Прийняття законопроекту дозволить забезпечити належну підготовку та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, а також позачергових місцевих виборів за рахунок коштів субвенції.

Погоджено переліки об’єктів, щодо яких здійснюється реалізація дорожнього експерименту
Змінами, внесеними до статті 33 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, наприкінці 2016 року (№ 1789-VIII від 20.12.2016), встановлено поширення експерименту з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування на всю територію України та подовжено термін його дії до 1 січня 2018 року.
Нагадаємо до цього експеримент діяв лише у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областях та м. Києві. Такі новації було запроваджено з 1 вересня 2015 року та вже показали позитивні результати та ефективність впровадження таких ініціатив. 
Відповідно до звернень обласних державних адміністрацій здійснюється розподіл коштів по перевиконанню в тих областях, де є перевиконання по індикативних показниках митних надходжень.
Передбачено, що перелік об'єктів, щодо яких здійснюється реалізація зазначених заходів згідно з експериментом, погоджується з Мінінфраструктури, Укравтодором і Мінфіном та з подальшим погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
На засіданні було погоджено об’єкти в наступних регіонах:
1) у Київській області (згідно з листом Київської обласної державної адміністрації від 11.05.2017 № 11-11/1821)
2) у Черкаській області (згідно з листом Черкаської обласної державної адміністрації від 20.04.2017 р. № 492/01/01-49)
3) у Чернігівській області (згідно з листом Чернігівської обласної державної адміністрації від 13.05.2017 № 02-02/2335)
4) у Хмельницькій області (згідно з листом Хмельницької обласної державної адміністрації від 11.05.2017 № 55/26-20-1988/2017)
Зазначене позитивно вплине на соціально-економічний розвиток регіонів та надасть можливість провести реалізацію заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)