17 травня 2017 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Головував Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковський О.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Кириленко І.Г., Литвин В.М., Кремінь Т.Д., Скрипник О.О., Поплавський М.М., Констанкевич І.М., народний депутат України Луценко І.С.
У засіданні Комітету взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки України Ковтунець В.В., Уповноважений Президента України з прав дитини Кулеба М.М., заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Титарчук М.І., заступник директора Департаменту інтелектуальної власності Міністра економічного розвитку і торгівлі України Падучак Б.М., працівники секретаріату Комітету з питань науки і освіти, представники наукового та освітянського середовища, громадських організацій та експерти.
Під час засідання Комітету з питань науки і освіти було розглянуто, окрім іншого, проект Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (реєстр. № 6437 від 12.05.2017, Президент України). Обговорення зазначеного проекту закону відбулося за участю народного депутата України Ірини Луценко, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про освіту", якими пропонується врегулювати питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах.
Законопроектом, зокрема, передбачається:
закріпити право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надати їм можливість отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від "встановлення інвалідності";
запровадити дистанційну та індивідуальну форми навчання;
визначити поняття "особа з особливими освітніми потребами", "інклюзивне навчання";
надати можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.
За результатами обговорення народні депутати України – члени Комітету з питань науки і освіти одноголосно вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект реєстр.№ 6437 за основу і в цілому.
Джерело: http://kno.rada.gov.ua/komosviti/control/uk/publish/article?art_id=73335...