16 / Листопад, 2020
Підприємства водопостачання та водовідведення стурбовані ситуацією, пов’язаною з масовим використанням фосфатовмісних мийних засобів, які є одним з основних джерел забруднення поверхневих водних об’єктів. Потрапляючи до водойм, фосфати призводять до активного росту синьо-зелених водоростей, які при розкладі виділяють у великих кількостях аміак, метан, сірководень. Таким чином, підприємствам водопостачання, що використовують поверхневі води як джерело питного водопостачання, доводиться витрачати більше енергоресурсів та реагентів для їх очистки. Окрім того, проблемою є також якісна очистка стічних вод, оскільки немає оптимального біологічного методу їх очищення від фосфатів. Наслідком таких чинників є зростання тарифів на водопостачання та водовідведення.
Слід зазначити, що розвинуті країни світу вже відмовилися від застосування мийних засобів на фосфатній основі. Зокрема, у Європейському Союзі прийнято цілий ряд законодавчих актів з питань зменшення негативного впливу мийних засобів на здоров’я людини та довкілля.
29 серпня 2019 року у Верховній Раді України було зареєстровано проєкт Закону №1170 «Про державне регулювання у сфері мийних засобів», який передбачає обмеження щодо виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України мийних засобів на основі фосфатів і поверхнево-активних речовин для мийних засобів, які не відповідають вимогам ЄС, а також стимулювання заходів, спрямованих на розуміння суспільством необхідності обмеження обігу мийних засобів на основі фосфатів. Проте у підсумку законопроєкт був відхилений.
 
Наразі триває збір голосів на підтримку цієї петиції.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)