22 / Листопад, 2023

21 листопада 2023 року представники Асоціації міст України взяли участь у Дискусійній платформі «Підготовка до зими 2023/24 та енергетична безпека громад», організованій Проєктом USAID «ГОВЕРЛА».
 
Асоціацію міст України представили:
Сергій Зеленський, Лозівський міський голова,
Микола Боровець, Звягельський міський голова,
Сергій Соломаха, Миргородський міський голова,
Олег Гарник, експерт Аналітичного центру Асоціації міст України.
 
Онлайн до обговорення долучилися й інші представники органів місцевого самоврядування, які акцентували увагу на системних проблемах галузі теплопостачання, зокрема на проблематиці ОМС та підприємств ТКЕ, яка стала наслідком збройної агресії рф.
 
Представники муніципалітетів зазначили про необхідність якнайшвидшого:
- погашення державною підприємствам ТКЕ заборгованості різниці в тарифах,
- визначення механізму реструктуризації заборгованості підприємств ТКЕ за спожитий природний газ,
- внесення змін до черговості перерахування коштів підприємств ТКЕ органами Держказначейства.
 
Олександр Бутенко, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, підтвердив, що вирішення системних проблем погашення заборгованості з різниці в тарифах та реструктуризації заборгованості за природний газ є однією з передумов стабілізації діяльності галузі теплопостачання.

Щодо подолання загроз через ворожі атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури України, представники Асоціації міст України наголосили на продовжені забезпечення аварійного автономного енергозабезпечення об’єктів галузей тепло- та водопостачання, децентралізації систем теплопостачання, використання альтернативних джерел енергії, встановленні когенераційних установок. Такі цілі досягаються з використанням як власних ресурсів громад, так і з залученням донорської допомоги, у тому числі і проєктів USAID.
 
Асоціація міст України неодноразово зверталась до органів державної влади про необхідність термінової компенсаціі різниці в тарифах для забезпечення безперебійної роботи ТЕК в опалювальному сезоні.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)