09 / Лютий, 2017

У Мінсоцполітики підбили підсумки підготовки першої групи тренерів з питань сімейного патронату та вручили їм відповідні сертифікати. Захід відбувся в рамках проекту «Cімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування», що реалізується в Україні Партнерством «Кожній дитині» при підтримці Всесвітнього дитячого фонду (World Childhood Foundation) за сприяння Міністерства соціальної політики.

Зокрема, представники Міністерства наголосили, що головним завданням у сфері забезпечення прав дітей та підтримки сімей з дітьми є деінституціалізація та розвиток нових видів соціальних послуг, які сприятимуть запобіганню сімейного неблагополуччя та вилучення дитини з родини. На їх переконання, саме такою сімейно-орієнтованою послугою, що забезпечує право дитини, яка потрапила у складні життєві обставини, на її виховання в сімейному середовищі, є патронат над дитиною.

Патронат над дитиною є послугою, яка відповідає потребам громади, і головне – відповідає найкращим інтересам дитини. Дитина залишається у громаді, де живуть її батьки або родичі, контакти дитини з батьками/родичами не розриваються, вона уникає негативного досвіду виховання в інституції і виховується в сімейному середовищі», - наголосили працівники Міністерства.

Зазначаємо, що у державному бюджеті України на 2017 рік передбачено відповідні кошти на створення та функціонування 154 патронатних сімей.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)