24 / Червень, 2024

Внести зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого ПКМУ від 09.06.21 №590, запропонувала Голові Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олені Шуляк та Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Роксолані Підласій  Асоціація міст України.

Обмеження, встановлені урядовою постановою №590, стають причиною неможливості здійснити оплату або виконати її вчасно та призводять до призупинення реалізації місцевих програм та проєктів, тому Асоціація міст України пропонує внести наступні  зміни до ПКМУ №590.

1. Підвищити пріоритетність окремих видатків місцевих бюджетів, зокрема видатків на:

- оплату послуг розроблення документації із землеустрою (землевпорядної документації);

- оплату заходів із землеустрою;

- придбання обладнання, створення та модернізацію їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти;

- будівництво, ремонт, експлуатаційне утримання мостів, шляхопроводів, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах;

- виготовлення проєктної (проєктно-кошторисної) документації, нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт пошкоджених або знищених внаслідок збройної агресії об’єктів критичної інфраструктури та житлового призначення;

- ремонт, реконструкцію захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та облаштування приміщень, які плануються до використання для укриття населення;

- проєктування, виконання ремонтно-будівельних робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту приміщень закладів охорони здоров’я та інші.

2. Надати дозвіл органам місцевого самоврядування спрямовувати кошти бюджету розвитку, що обслуговуються в установах банків державного сектору, на цілі безпеки та оборони. А також підвищити пріоритетністьпроведення таких видатків.

3. Максимально спростити процедури розміщення вільних коштів місцевих бюджетів для придбання державних цінних паперів, зокрема, військових облігацій. Надати реальну можливість органам місцевого самоврядування розміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів на депозитах у банках.

Доповнення переліку пріоритетних видатків місцевих бюджетів систематично здійснюється за поданням Асоціації міст України для забезпечення ефективної роботи органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)