23 / Квітень, 2021
22 квітня 2021 року відбулося засідання Правління Асоціації міст України під головуванням Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка, на якому було розглянуто низку важливих питань, зокрема, щодо проходження опалювального сезону 2020/2021 року, підготовки до опалювального сезону 2021/2022 року, а також стану виконання підписаного між Урядом України, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП та Асоціацією міст України Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Голови громад констатували той факт, що ситуація в галузі комунальної енергетики протягом минулого опалювального сезону суттєво погіршилася. Зростання вартості природного газу, послуги з розподілу природного газу, мінімальної заробітної плати та інших складових тарифу на теплопостачання при заблокованому механізмі встановлення тарифів на комунальні послуги робить їх надзвичайно збитковими. Незважаючи на це, органи місцевого самоврядування виконали взяті на себе згідно Меморандуму зобов’язання, забезпечивши, при незмінності тарифів, надання послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання споживачам протягом усього опалювального сезону.
Водночас взяті на себе Урядом згідно Меморандуму зобов’язання у встановлені строки не виконуються, в результаті чого підприємства ТКЕ позбавлені можливості підготовки до проходження опалювального сезону 2021/2022 року. Окрім того, у разі оприлюднення довгострокових цінових пропозицій НАК «Нафтогаз України», підприємства ТКЕ не матимуть можливості скористатися ними і придбати природний газ для надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання протягом наступного опалювального сезону. 
Правління АМУ звернулося з проханням до Прем’єр-міністра України терміново скликати до 1 травня 2021 року нараду за участі представників Мінфіну, Мінрегіону, Міненерго, Офісу Президента України, народних депутатів України, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП та Асоціації міст України для обговорення шляхів вирішення нагальних проблем комунальної теплоенергетики.

Лист АМУ


Нагадаємо, 9 лютого АМУ та Уряд підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води​.
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)