02 / Листопад, 2020
30 жовтня під час засідання парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики при розгляді проєкту Закону України 4101-д від 15.09.2020, підготовленого Комітетом як компромісна редакція на основі законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень №4101, №4101-1, №4101-2, №4101-3, було підтримано рішення щодо збереження акцизного податку на тютюнові вироби для місцевих бюджетів (роздрібний акциз на тютюн).
Позицію органів місцевого самоврядування під час засідання представляли народний депутат України Зіновій Андрійович та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
 
Зіновій Андрійович виступив з аргументами щодо недопустимості запровадження централізованого механізму розподілу надходжень акцизного податку на роздрібний продаж підакцизних товарів, а саме тютюнових виробів між бюджетами місцевого самоврядування.
На своїй Фейсбук-сторінці народний депутат написав: 
Чим загрожує підняття з місцевого до державного бюджету роздрібного акцизного податку з продажу тютюнових виробів?
1) Втратою для місцевих бюджетів більше 4 млрд грн
2) Відсутністю чіткого розподілу платежу між державним та місцевими бюджетами (як приклад, розподіл податку з доходів фізичних осіб)
3) Неефективністю діючих механізмів забезпечення зменшення обсягів нелегального продажу тютюнових виробів
4) Відсутністю автоматизованої системи електронного контролю за виробництвом та обігом тютюнових виробів.
 
Олександр Слобожан, представляючи позицію АМУ, озвучив ризики запровадження централізованого механізму розподілу надходжень акцизного податку на роздрібний продаж тютюнових виробів.
Асоціація міст України дякує народному депутату Зіновію Андрійовичу за відстоювання інтересів територіальних громад та членам Комітету, які не підтримали вилучення з місцевих бюджетів роздрібного акцизу на тютюн, за врахування позиції АМУ.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)