30 / Червень, 2021
30 червня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув на своєму онлайн засіданні законопроєкт № 3737, яким пропонується надати право безкоштовного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) дітям війни.
 
Під час розгляду законопроєкту експерт АМУ Назар Миколюк представив позицію Асоціації міст України. Він зазначив, що законопроєктом покладаються додаткові видатки на місцеві бюджети без надання відповідних фінансових компенсаторів у розмірі більше 5 млрд грн щороку. А відповідно до статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Тому, АМУ не підтримала законопроєкт. Аналогічну позицію представив перший заступник Міністра соціальної політики України Євген Котик.
За результатами розгляду законопроєкту № 3737 Парламентський Комітет підтримав позицію АМУ та не включив його до порядку денного
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)