22 / Вересень, 2021
22 вересня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на онлайн засіданні розглянув законопроєкти № 4283 та № 4283-1 (альтернативний), у яких передбачено збільшення розміру компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Законопроєктами пропонується встановити, що розмір компенсації за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі, не може бути меншим від мінімальної заробітної плати (законопроєкт № 4283) або фактичного розміру прожиткового мінімуму (законопроєкт № 4283-1).
На засіданні Комітету Асоціацію міст України представляв експерт АМУ Назар Миколюк. Він озвучив позицію органів місцевого самоврядування щодо цих законопроєктів. Експерт АМУ зазначив, що на сьогодні компенсація за догляд фізичним особам, які надають соціальні послуги, фінансується за рахунок бюджетів місцевого самоврядування. А законопроєкти пропонують суттєво збільшити розмір компенсації:
  • у 4,4 рази, що збільшить видатки бюджетів громад на 2,04 млрд грн (законопроєкт № 4283);
  • у 3,5 рази, що збільшить видатки бюджетів громад на 1,5 млрд грн (законопроєкт № 4283-1).
Оскільки реалізація законопроєктів потребуватиме додаткових видатків з місцевих бюджетів, які не покриваються державою, АМУ не підтримала ці законопроєкти у запропонованій редакції.
За результатами засідання Комітет підтримав позицію АМУ та прийняв рішення не включати законопроєкти № 4283 та № 4283-1  до порядку денного.
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)