16 / Січень, 2020
16 січня Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (№1210 від 30.08.2019 року).
За результатами попереднього аналізу порівняльної таблиці до законопроекту до другого читання враховані (повністю або частково) такі правки, запропоновані Асоціацією міст України:
  • удосконалення порядку подання органами Державної податкової служби органам місцевого самоврядування податкової звітності по платниках – юридичних особах;
  • обмеження кола платників єдиного податку, що можуть застосовувати податкову пільгу зі сплати земельного податку;
  • поновлення оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та платою за землю об‘єктів оподаткування, що розташовані на лінії зіткнення.
Нагадуємо, що під час розгляду законопроекту у парламентському Комітеті була відхилена поправка, якою пропонувалось запровадити 100% пільги по платі за землю для земель залізниць. В результаті вдалось запобігти втрат бюджетів місцевого самоврядування у обсязі 4,2 млрд грн (читати більше).
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)